Velký přehled organizérů do lednice

Jestliže chcete mít stále jasno v tom, co se skrývá ve vaší lednici, jsou organizéry skvělými pomocníky. Dokáží pojmout neuvěřitelné množství potravin a zároveň vám pomohou udržet si přehled o zásobách. Podle jakých kritérií byste měli organizéry vybírat a jaké jsou na trhu možnosti?

Podle čeho vybírat úložné boxy do lednice?

Hlavním kritériem výběru pomůcek do kuchyně by měla být jejich praktičnost, na jejich vzhled se zaměřte až ve druhé řadě. Jinak se vám může snadno stát, že se na ně budete rádi dívat, ale v praxi je nikdy nevyzkoušíte, protože se špatně myjí nebo zabírají v lednici příliš mnoho místa a na jídlo už nezbývá žádný prostor.

Na co byste se tedy měli zaměřit při výběru těch nejlepších organizérů do lednice?

  1. Vhodný materiál. Při výběru úložných boxů do lednice si vybírejte z odolných materiálů, které vás nezradí. Raději vynechejte kovové prvky, které mohou s jídlem chemicky reagovat. Vhodné není ani dřevo, které snadno nasává pachy a mohou se v něm držet bakterie. Skvělý materiálem pro organizéry do lednice je plast nebo sklo.

  2. Snadná údržba. Ať už se tomu snažíte vyhnout jakkoliv, občas se vám v lednici něco vylije, takže jedním z hlavních kritérií pro výběr kuchyňských organizérů by měla být jednoduchá údržba. Jestliže můžete organizér snadno umýt třeba v myčce, získává rozhodně plusové body.

  3. Jednoduchá manipulace. Čas hraje v kuchyni často zásadní roli a vybavení by vás mělo podržet i ve chvíli, kdy brzy ráno poslepu šátráte v lednici, abyste dětem připravili snídani. Při výběru se tak zaměřte na organizéry, které mají ucho, madlo nebo podobný prvek, který usnadňuje manipulaci.

  4. Absolutní přehlednost. Lednice je záhadné místo, kde se snadno ztratí i ten, jehož orientační smysl je v horách naprosto spolehlivý. Abyste na některé potraviny nezapomněli, používejte průhledné boxy, krabičky nebo misky. Díky tomu si jednoduše udržíte přehled a nebudete jídlo zbytečně vyhazovat.

Moje nejoblíbenější lednicové organizéry

U lednice je to vlastně podobné jako u šatní skříně – snadno ztratíte přehled, co se skrývá v zadních částech polic. Jednoduché organizéry tak mohou být vaše záchrana, když vyhazujete mnohem více jídla, než byste chtěli.

Jednoduché bílé nebo transparentní plastové organizéry do lednice najdete u značky Adel. Jejich velkou výhodou je pevné dno a mřížková konstrukce na bocích, která umožňuje větrání. Jsou k dispozici ve čtyřech velikostech, které mezi sebou můžete jednoduše kombinovat a uspořádat díky nim i hluboké police. Skvěle se hodí pro uskladnění ovoce nebo zeleniny, ke kterým tak může proudit vzduch a zabraňuje tak plesnivění.

Dózy na potraviny švýcarské značky Rotho jsou moje oblíbené a stejně skvělé jsou i jejich organizéry do lednice vyrobené z pevného a odolného transparentního plastu. Mají jednoduché madlo, které vám usnadní manipulaci a jsou téměř nerozbitné. Různé velikosti organizérů vám umožní snadné skladování šunek, sýrů nebo jogurtů.


Organizéry do lednice mají zkosenou přední stranu, což vám umožní jednoduše vyjmout uskladněné potraviny. Dobře se drží a jsou vyrobené z pevného průhledného plastu, dostupné jsou v několika velikostech, takže snadno využijete celou hloubku lednice.

 

Tip: Samotné úložné boxy do lednice jsou ale až poslední třešničkou na dortu. Vyzkoušejte tipy, jak zorganizovat lednici jako profesionál a vyřešte chaos jednou pro vždy.

Něco navíc – jak v lednici skladovat plechovky nebo vejce

Jednoduché organizéry do lednice jsou velmi praktické a umí vám usnadnit život, ale některé potraviny možná raději uložíte do speciálně designovaných boxů. Při jejich navrhování mysleli autoři na specifický tvar nebo použití, takže jejich používání je radost.

Jestli jste si oblíbili nápoje v plechovkách, bude se vám hodit nerezový držák na plechovky, který pojme hned 12 kusů. Využijete jej nejen na nápoje, ale také na vyšší konzervy rajčat nebo luštěnin. Umístit jej můžete do lednice, ale také do spižírny nebo zásuvky.

Závěsná přídavná police vám pomůže maximalizovat prostor v lednici a snadno do ní ukryjete sýry, uzeniny a další drobné potraviny, které dokáží vyprodukovat pořádný chaos.

Pokud vás trápí, že vám čerstvá zelenina v lednici vydrží pouze jeden nebo dva dny, vyzkoušejte speciální box s odvětráváním a speciálním filtrem, který vám pomůže udržet zeleninu čerstvou o mnoho déle.

Díky silikonovým univerzálním víčkům nemusíte řešit jak přikrýt potraviny v misce nebo hrnci. 

Speciální kategorií jsou vejce. Vhodný úložný box na vajíčka je vyrobený z plastu a má specifický tvar, který uchrání vejce před rozbitím.

Tip: Skladování vajec má svá úskalí, proto jsem si pro vás na toto téma připravila samostatný článek – najdete ho jako Vše o vejcích.

A co do mrazáku?

Pro skladování potravin v mrazáku platí podobná pravidla jako pro lednici. Abychom mohli co nejvíce využít omezený prostor, nejlépe poslouží plastové krabičky s vlnitým dnem pro snadnější rozmrazování. Za sebe doporučuji pořídit si samostatné krabičky do mrazáku, tak abyste je mohli postrádat.

Asi vás nepřekvapí, že mými oblíbenci jsou i v tomto případě plastové krabičky od firmy Rotho, které si můžete vybrat v mnoha velikostech. 

Pro zamrazení drobného ovoce, jako je rybíz nebo jahody jsou skvělé plastové uzavíratelné sáčky. Jsou skladné a můžete z nich odebrat pouze to množství, které zrovna na vaření potřebujete.

kategorie: Novinky, Kuchyň