Co dělá profesionální organizátorka?

Jako profesionální organizátorka vylepšuji a zkvalitňuji život svých klientů. Pomáhám provést žádoucí změny v domácnosti. Přináším nový pohled a inovace u zažitých stereotypů. Učím lidi, jak být efektivnější, aby získali více času pro sebe.

Kdo je profesionální organizátorka nebo organizátor

Lidé mají různé talenty. Někdo skvěle hraje na kytaru, někdo hraje fotbal, někdo má talent na jazyky, jinému jde matematika. A něčí talent spočívá v tom, že umí ve věcech udělat systém. Z takových lidí se pak mohou stát profesionální organizátoři (nebo ve většině případů spíš organizátorky).

Profese profesionální organizátorky pochází (jak jinak) z USA. Její kořeny sahají do 80. let 20. století a dnes existuje dokonce profesní asociace, která organizátorky sdružuje. Velký poprask kolem organizace domácnosti vyvolala Marie Kondo, autorka knihy Zázračný úklid a propagátorka minimalistického životního stylu. Svou organizační metodou KonMari inspirovala miliony lidí po celém světě (včetně mě samotné).

Jak to tedy funguje?

 • Profesionální organizátorka přijede k vám domů a společně se pustíte do práce. Je jedno, jestli vás nejvíce pálí šatna, kuchyň, sklep nebo pracovna.

 • Prostor vyklidíme a společně věci vytřídíme.

 • Hledáme ten nejefektivnější způsob, jak prostor zorganizovat a najdeme pro každou věc její místo. Často nám v tom pomáhají různé organizéry, krabice, košíky a další vychytávky. Zkrátka nastavíme systém, aby se uspořádání zase nezvrhlo v chaos.

 • Organizátorka také předá motivaci a základní návod, jak udržet pořádek trvale.

Zajímá vás, jak a proč jsem se profesionální organizátorkou stala já? Přečtěte si, jak to všechno začalo a proč mě tato práce baví.

Profesionální organizátorka není uklízečka

Jenže ne každý z nás je stejně dobrý organizátor. Někteří zkrátka s nastolením pořádku v domácnosti potřebují pomoci. A tady nastupuje profesionální organizátorka, která miluje třídění a vyřazování věcí a uspořádání domácnosti je pro ni hračka. Ale rozhodně není hospodyně nebo uklízečka.

 • Vyčistí sice prostor, který zrovna organizuje (a ukáže vám, jak na to), ale neumyje vám okna ani nevyžehlí koš špinavého prádla.

 • Naopak s vámi ráda projde všechny problematické zásuvky a zastrčené kouty, kterým se vy sami raději vyhýbáte obloukem.

 • Poslechne si, jak žijete a pomůže vám navrhnout systém na míru, který se bude snadno udržovat.

Věděli, jste že existují také profesionální organizátoři, kteří se zaměřují na podnikání? Pomáhají firmám a zaměstnancům s time managementem, zvýšením produktivity práce nebo s nastavením efektivních procesů.

Uklizená domácnost není sci-fi

Přiznejme si, že každý z nás chce mít doma uklizeno. Některé vědecké studie dokonce poukazují na to, že nepořádek zvyšuje hladinu stresových hormonů. V neuspořádaném prostředí jsme zkrátka naštvanější. Možná proto je organizace domova stále populárnějším tématem pro velkou část veřejnosti.

Máte obavu, že je na vás organizace domácnosti příliš velké sousto? Nemusíte vše dělat najednou. A nebo si na pomoc pozvěte právě profesionální organizátorku, která vás uklidní, poradí vám nebo za vás rovnou udělá kus té nejprotivnější práce.

V jakých situacích si lidé zvou profesionální organizátorky nejčastěji?

 • Chaos v domácnosti se zdá nekonečný, nevíte, kde s úklidem začít a jak na to.

 • Cítíte se zavalení množstvím věcí.

 • Nemáte čas ani energii se do velké reorganizace pouštět.

 • Stěhujete se a už předem se děsíte vybalování. Taky byste si kouzlo nového domova rádi udrželi co nejdéle.

 • Nemáte to srdce věci vyřazovat.

 • Nemůžete doma nic najít.

 • Stále hledáte svůj systém, nedaří se vám žádný dodržovat.


Našli jste se? Tak zbytečně neprodlužujte svoje trápení a volejte SOS.kategorie: Organizační tipy