Co sbalit do cestovní lékárničky?

Někdo rád cestuje nalehko. Já oproti tomu vyznávám heslo, že kdo je připraven, není překvapen. A vypravit se na delší cestu bez základní lékárničky považuji za hazard. Nepředstavujte si ale žádnou velkou tašku plnou léků. Co by nemělo v příruční lékárničce chybět?

Postupujte podle jednotlivých částí těla

Vybavení lékárničky, kterou si balíte na cesty, je velmi individuální. Jakým aktivitám se budete věnovat? Jedete sami nebo s celou rodinou? Kam jedete - hrozí zvýšené riziko nákazy? Před konečným rozhodnutím, co si s sebou sbalit, byste si měli na tyto otázky odpovědět.

V každém případě se ale při vybavování cestovní lékárničky můžete řídit touto jednoduchou pomůckou: postupujte podle jednotlivých částí těla a představte si, co by vás mohlo potkat.

 • Hlava - bolest hlavy, zánět spojivek, zánět středního ucha, rýma, chřipka, opary, alergické reakce, bolest v krku.
 • Břicho - zažívací potíže, nevolnost, mykóza, zánět močových cest.
 • Končetiny - odřeniny, puchýře, spálená kůže, bodnutí hmyzem.

  Zapomenout byste neměli ani na léky, které užíváte pravidelně. Důležité je také to, jestli jedete jen sami dospělí, nebo je potřeba sbalit i varianty léků pro děti.


  Tip: Pokud se chystáte na dobrodružnější výpravu, zopakujte si také základy první pomoci. A do lékárničky přidejte obvazy, obinadla, gumové rukavice a termofólii.


  Kam s tím?

  Ukládání léků je náročná disciplína nejen při cestování, kdy se snažíte mít zavazadla co nejmenší. Bohužel léky do menších cestovních obalů nepřebalíme, ale v každém případě bychom měli dbát na to, abychom se k potřebným pomůckám dostali rychle a v případě potřeby nemuseli vysypat celý obsah tašky na hromadu.

  Pokud máte dostatek místa v zavazadle, můžete lékárničku na cesty sbalit do úložného boxu na léky. Ten má několik přihrádek a dvě patra, takže v lécích budete mít opravdu přehled. Jestliže potřebujete úspornější řešení, bude se vám hodit transparentní úložný box s víkem. Protože je průhledný, máte okamžitý přehled o tom, kde co je, a díky víku na klipy se nic nevysype.

  Zajímají vás další tipy na jednodušší cestování? Sledujte můj Instagram, kde se můžete podělit i o své osvědčené vychytávky pro uspořádanou domácnost.

  kategorie: Organizační tipy