Vychytávky pro uspořádání dětského pokoje

Zkrotit chaos v dětském pokoji není vůbec jednoduché. Tato malá místnost v sobě zahrnuje obývací pokoj, ložnici, hernu i pracovnu, proto si zaslouží velmi dobrou organizaci, aby všechny věci měly své místo a děti je snadno našly (a zase uklidily zpátky).

V článku 8 tipů, jak uspořádat dětský pokoj jsem se věnovala obecným zásadám pro organizaci dětského pokoje, dnes mám pro vás tipy na konkrétní produkty které mi doma mnohokrát zachránily nervy.

Textilní boxy

Za nejlepší pomůcku pro uspořádání hraček považuju textilní boxy. Jsou vyrobené z plátna, takže jsou velmi lehké a díky pevným uchům s nimi zvládnou manipulovat i malé děti. Taky nemají žádné ostré rohy a hrany, které by mohly způsobit zranění. Navíc si můžete vybrat z mnoha potisků, které stylově doplní design dětského pokoje.

Ty čtvercové se snadno vejdou do běžných úložných systémů, jaké vyrábí např. IKEA. Látkový koš zase schová velké množství plyšáků a můžete jej také použít jako koš na špinavé prádlo.

Nábytek přizpůsobený dětským potřebám

Dětský pokoj má být především pro děti, proto je vhodné jim přizpůsobit i výběr nábytku. Velké množství hraček, ale i oblečení nebo výtvarných potřeb pojmou nižší regály s úložnými boxy. Děti tak mají přehled, kde mají co uložené a snadněji se obslouží samy.

Skvělé jsou také komody na kolečkách, ve kterých jsou místo klasických zásuvek plastové boxy. Můžete je převážet z místa na místo podle potřeby, jsou snadno omyvatelné a jejich barvy okouzlí děti i rodiče.

Štítky

Největší vychytávkou nejen pro dětský pokoj jsou štítky. Díky nim všichni na první pohled vědí, kam patří autíčka, kam panenky a kam trička s dlouhým rukávem. (Mimochodem, štítky udělají skvělou službu při organizaci dalších prostor, třeba pánské šatny.)

Pro menší děti doporučuji štítky s obrázky, kdy je na první pohled jasné, co se v dané krabici skrývá.

Organizéry na kreativu

Nezáleží na tom, jestli vaše ratolest miluje korálky nebo lego, plastový organizér na kreativu s mnoha menšími přihrádkami se vždycky hodí. Při výběru se zaměřte na pevné zavírání, aby se všechny roztříděné drobnosti při přenášení nevysypaly. Skvělé jsou také stohovatelné boxy, které můžete jednoduše naskládat na sebe, protože tak zaberou méně místa.

Odpadkový koš

Abyste se vyhnuli poházeným papírům nebo obalům od sušenek, pořiďte dětem do pokoje odpadkový koš. Nemusí být hned na tříděný odpad, ale pomůže jim naučit se samy po sobě uklízet.

Nástěnka

Nástěnka je prostor, kde si děti můžou vystavit svoje obrázky nebo diplomy, ale taky mít na očích rozvrh hodin nebo seznam věcí na školu v přírodě. Takové malé informační centrum, kde je všechno vidět na první pohled. Můžete se poohlédnout po designových kouscích, jako jsou dřevěné nástěnky Pin&Peg, ale dobrou službu udělá i kus polystyrenu.

Tip: Jestli máte kousek volné zdi, můžete ji natřít tabulovou barvou, na kterou se dá malovat a psát běžnými křídami.

Háčky na dveře

Jestli se svými dětmi také řešíte poházené oblečení, pak jsou skvělým pomocníkem závěsné háčky na dveře. Nezaberou skoro žádné místo a děti na ně mohou pověsit roznošené tričko i mikinu, ve které přišla návštěva.


kategorie: Novinky, Dětský pokoj