KPZ: Krabička poslední záchrany pro pohodovou dovolenou

Mám ráda ten pocit, že jsem připravená na všechno. Na utržený knoflík, vybité baterky i otravné mouchy. Proto mám při cestování s sebou vždycky několik věcí, které nám už několikrát zachránily život. Nebo alespoň pohodovou atmosféru na dovolené.

Krabička poslední záchrany

Pokud rádi a často vyrážíte na nejrůznější výlety v tuzemsku i do zahraničí, možná jste si všimli, že většinu věcí si s sebou berete pokaždé znovu. Zubní kartáček, pyžamo nebo deštník jsou samozřejmostí, ale mám teď na mysli drobnosti, jako jsou šitíčko nebo náhradní baterky.

Protože mnoho z nás má rádo cestování, ale nemá rádo balení, vyplatí se mít některé věci sbalené neustále. Jedná se třeba o kosmetiku, příruční lékárničku nebo právě o KPZ – krabičku poslední záchrany, ve které najdete drobnosti, které se vám hodí v mnoha nepředvídatelných situacích.

Tady je seznam věcí, které se mi osvědčilo mít na dovolené po ruce:

 1. Sůl, cukr, olivový olej, ocet. Základní ochucovadla, díky kterým osladíte čaj, posolíte vajíčka a připravíte jednoduchou zálivku na sálat během několika sekund. Cestovní lahvičky nemusí sloužit jen na kosmetiku. Osvědčily se mi také zdobící lahvičky pro mírnější dávkování.

 2. Sáčky do odpadkového koše a malé sáčky. Sáček je věc, která se hodí VŽDYCKY. Ať jste kdekoliv, můžete se vsadit, že budete potřebovat sáček na svačinu, sáček na špinavé prádlo nebo nasbírané mušle.

 3. Alobal rozříznutý na polovinu. Je skvělý na zabalení svačiny, zbytků od oběda i na grilování.

 4. Houbička a hadr na nádobí, jar a utěrka. Obzvlášť pokud nejezdíte do hotelu, bude se vám hodit základní výbava na mytí nádobí.

 5. Jednorázové rukavice a kapsle s pracím prostředkem. Čekáte na dovolené slunečné počasí, ale místo toho prší? Ani to vás nezaskočí, špinavé věci jednoduše vyperete. A věděli jste, že jednorázové rukavice je vhodné používat také při poskytování první pomoci? Předejdete tak například přenosu některých onemocnění krví.

 6. Zapalovač. Ať potřebujete rozdělat oheň v kempu nebo si zapálit svíčku při romantickém večeru na balkóně, zapalovač se bude hodit.

 7. Kapesní nůž s vývrtkou. Nepotřebujete model jako pro speciální vojenské jednotky, ale něco na rozkrájení jablka, otevření vína nebo očištění hub se vyplatí mít po ruce.

 8. Panákové skleničky a znovupoužitelné chladící kostky. Dobrý nápoj vždycky potěší. Abyste si ho dopřáli stylově vám zaručí tito pomocníci.

 9. Baterka nebo čelovka a náhradní baterie. Protože proud může vypadnout kdekoliv a baterky chybí zkrátka vždycky.

 10. Šňůra a kolíčky na prádlo. Sušení mokrých plavek a ručníků je tak mnohem pohodlnější.

 11. Šitíčko. Stačí jehla, černá a bílá nit a zavírací špendlík.

 12. Mucholapka (a repelent). Mouchy a komáři dokáží narušit hezký večer i hraní deskových her, tak se jich raději zbavte.

Tip: Podobnou KPZ si s sebou nemusíte brát jen na dovolenou. Přichystejte si třeba do kosmetické taštičky nebo plastového organizéru drobnosti, které potřebujete každý den. Žvýkačky, krém na ruce, balzám na rty, náplasti, náhradní punčocháče. Pak stačí jen dát tuto krabičku do jiné kabelky a jste připravená na cokoliv.

Kam s tím

Obsah mojí KPZ možná vypadá velkolepě, ale pravdou je, že vše sbalím do krabičky o rozměrech zhruba 25 x 25 cm.

Skvělé pro KPZ jsou nejrůznější plastové boxy na kreativu, protože mají prostor rozdělený na několik menších přihrádek, což vám umožní zachovat si dokonalý přehled. Vhodné jsou také svačinové boxy, které mají víčko uzavíratelné na klipsy, takže se vám nic nerozsype.

Zajímají vás další tipy pro snadnější cestování? Přečtěte si článek jak se snadno sbalit na dovolenou a co by nemělo chybět v cestovní lékárničce a na cestách už vás nic nezaskočí. Pomoci s balením vám mohou také manuály s podrobnými seznamy věcí a také dalšími tipy, co sbalit na tábor, na leteckou dovolenou nebo na dovolenou autem s dětmi i se psem. Stáhněte si je na e-shopu zdarma.